Srbija vaterpolo zlato Foto:EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Vaterpolisti Srbije osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i tako treći put u nizu postali šampioni.

Srbija je razbila Hrvatsku sa 13:11 i po drugi put u finalu Olimpijskih igara bila bolja od Hrvatske.

Savršena prva četvritna koju smo dobili sa 5:2 praktično je rešila pitanje pobednika, a naši do kraja nisu ispuštali rivala i razbijali ga sa svih strana. Ne zna se da li je bio bolji napad sa spektakularnim golovima, ili odbrana predvođena Radomirom Filipovićem na golu.

Na kraju, Srbija je u Parizu osvojila treće zlato i ukupno petu medalju, a pre nas su tri uzastopna zlata u vaterpolu osvojili samo Mađari početkom milenijuma.

Najbolji strelac u finalu bio je Miloš Ćuk sa tri gola, a dva puta su mrežu tresli Nikola Jakšić i Nikola Dedović. Kod Hrvata je najbolji bio Marinić Kragić sa tri, a po dva su postigli Harkov i Fatović.

Hrvatska je imala prvi napad na ovom meču, međutim, to nisu Barakude odmah iskoristile. Štaviše, oni su napravili faul u napadu već u uvodnim sekundama meča. To je bio samo početak nešto „praznijeg hoda“ na obe strane.

Srbija vs Hrvatska vaterpolo Foto:Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Ređale su se greške za greškom, mašili su i jedni i drugi, da bi Loren Fatović iz Hrvatske postigao gol sa igračem više. Čekala je Srbija potom na svoju priliku, a Nemanja Ubović je nekako izjednačio na 1:1 sredinom prve četvrtine. Do kraja deonice je viđena prava rapsodija Srbije. Prvo je Miloš Ćuk postigao gol iz penala, izjednačio je Jerko Marinić Kragić, a onda kreće serija Srbije.

Prvo je postigao gol Miloš Ćuk, a onda dva puta Nikola Jakšić i naša selekcija je imala ogromnih 5:2. Druga deonica je značila da Hrvatska mora da bude nešto ozbiljnija, ali pitala se i Srbija.

Postigao je Nemanja Vico gol, onda postiže gol i Rašović, te Srbija odlazi na 7:3. Prave Hrvati potom seriju od 2:0 i spuštaju na 7:5, da bi Nikola Dedović postigao gol za 8:5.

Treća deonica je donela još borbe, pokušali su Hrvati još, napravili su još jedan trzaj da naprave nešto, pokušali su da ugroze Srbiju, ali jednostavno nisu mogli. Odličan je bio Radoslav Filipović.

Praktično je začarao gol u drugom poluvremenu, išlo se šansa za šansom, kada je na tri mintua i 44 sekunde do kraja Drašović pogodio neverovatan šut i došli smo do vođstva od 10:6.

Filipović je do kraja deonice primio još samo dva gola, dok je odbranio nekoliko šuteva. Uveo je Srbiju veoma sigurnu u poslednjih osam minuta.

Hrvatska je tamo uspela da ugrozi našu zemlju, prišli su na 11:9. Onda je ponovo usledila nešto sporija igra, nije mogla naša zemlja da dođe do gola, sve do samog kraja, kada postiže Nikola Dedović.

Kasnije je Miloš Ćuk pogodio i novi šut, a Hrvati su samo postavili konačnih 13:11

Srbija – Hrvatska 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)

Plivalište: La Defensa; Sudije: B. Margeta, M. Zvart

Srbija: Filipović, Mandić 1, S. Rašović 1, Ranđelović , Ćuk 3, Dedović 3 , Drašović 1, N. Jakšić 2 , Vico 1, Ubović 1, P. Jakšić , V. Rašović, Mišović Selektor: Uroš Stevanović.

Hrvatska: Bijač, Burić 1, Fatović 2, Lončar 1, Joković 1, Bukić, Vukićević, Žuvela, Marinić Kragić 3, Vrlić 1, Biljaka, Harkov 2.

Srbija - Hrvatska 13:11