Oglas

collageadg
Nikola Selaković i Minja Bogavac Foto: Christoph Soeder / AFP / Profimedia, Ivan Dinić/Nova
Nikola Selaković i Minja Bogavac Foto: Christoph Soeder / AFP / Profimedia, Ivan Dinić/Nova

Ako želimo da zadržimo gram mentalnog zdravlja, treba svemu da se smejemo: Minja Bogavac o izboru novog ministra kulture

30. apr. 2024. 13:56

Sećam se uspešnog performansa Nikole Selakovića sa vodom “Jana”, a potom i sa politčkom svadbom veka. Ako ga je to kandidovalo za ministra kulture, onda super. Želim svu sreću kolegama iz kulture, rekla je za Nova.rs spisateljica, dramaturškinja i pozorišna rediteljka Milena Minja Bogavac.

Oglas

Posle dva mandata Maja Gojković više neće biti ministarka kulture, već će ubuduće biti na čelu Pokrajinske vlade. A na njeno mesto dolazi Nikola Selaković,  saopštio je danas mandatar Vlade Miloš Vučević.

- Vreme da plačemo prošlo je odavno i ako želimo da zadržimo gram mentalnog zdravlja, treba svemu da se smejemo - rekla nam je kroz "smeh" Minja Bogavac i dodala:

- Lično, što se mog rada tiče, mislim da više ni ne pripadam tom resoru kulture koji državna ministarstva pokrivaju. U tom smislu, bukvalno samo mogu da se smejem. Jer, i pored toliko sjajnih kadrova, odličnih umetnika, ljudi koji su svašta pokušali u vezi sa preduzetništvom u kulturi, neverovatno dobrog ekspertskog kadra za kulturnu politiku ove zemlje, mi smo došli do toga da nam ministar kulture bude čovek koji, čini mi se, nema veze ni sa čim a najmanje sa kulturom, na bilo koji način.

Bonus video: Minja Bogavac o političkoj monodrami i tragu vređanja umetnika







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare