Oglas

beograd 08.07.2025 nevreme oluja vetar kiša
nevreme u Srbiji Foto:Goran Srdanov/Nova.rs

Stiglo hitno upozorenje RHMZ: Biće žestoko u narednih sat vremena, a ni Beograd neće biti pošteđen

autor:
16. jul. 2026. 13:06

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) oglasio se hitnim upozorenjem u 12.30.

Oglas

"Na jugu Kolubarskog okruga jačanje grmlјavinske oblačnosti pa se u narednom satu očekuju jaki plјuskovi, grad i jak vetar u oblasti padavina. Oblačnost je sporopokretna, ali sa tendencijom premeštanja ka severu Moravičkog i ka Šumadijskom okrugu", objavljeno je na sajtu RHMZ.

Screenshot 2026-07-16 at 13-02-49 RHMZ - Republički Hidrometeorološki zavod Srbije Kneza Višeslava 66 Beograd.png
Foto: RHMZ

U 12.50 je najavljeno da se u naredna 2 časa uz lokalni razvoj oblačnosti plјuskovi i grmlјavina očekuju u Sremu, Mačvanskom i Kolubarskom okrugu, u pojednim delovima Beograda, na jugozapadu Srbije i u oblasti Homolјa.

Intenzivniji plјuskovi sa grmlјavinom i gradom očekuju se na jugu Kolubarskog okruga sa tendencijom sporog premeštanja ka severu Moravičkog i ka Šumadijskom okrugu. Prvi grmlјavinski razvoji i u planinskim predelima na jugu i jugoistoku Srbije, navodi RHMZ, koji je jutros izdao upozorenje na nepogode koje se danas očekuju u Srbiji.

Do kraja dana promenlјivo oblačno i toplo sa sunčanim intervalima, ali nestabilno uz lokalnu pojavu kiše i kratkotrajnih plјuskova sa grmlјavinom. Vetar slab, posle podne i umeren, severozapadni. Najviša temperatura od 32 do 36 °C.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare