Oglas

1699086073-profimedia-0819422814-1024x683.jpg
Foto: MOMEN AL-HALABI / AFP / Profimedia
Foto: MOMEN AL-HALABI / AFP / Profimedia

"Samo dva lekara ostala da leče 150 pacijenata, ljudi umiru svaki dan": Kriza u bolnici Al Šifa nakon hapšenja lekara

23. nov. 2023. 22:12

Samo dva lekara preostala su da leče oko 150 pacijenata koji su ostali u bolnici Al-Šifa na severu Gaze, izjavio je šef plastične hirurgije bolnice Dr. Ahmed El Mohalalati.

Oglas

Dr. Mohalalati izjavio je da je situacija u najvećem medicinskom kompleksu u Gazi veoma teška i da su jedino preostalo osoblje on, njegov kolega , jedna medicinska sestra i tri volontera.

Mohalalati je ranije danas na društvenim mrežama rekao da je njegovo sopstveno zdravlje "veoma loše" i da on i njegove kolege nisu u mogućnosti da nastave da pružaju lečenje pacijentima u bolnici, dodajući da "pacijenti umiru svakog dana zbog izraelske okupacije".

Njegovi komentari usledili su nakon što su izraelske odbrambene snage (IDF) potvrdile da su  uhapsile direktora bolnice Al-Shifa, Mohaeda Abu Salmiju i još nekoliko lekara prilikom neuspeloh pokušaja evakuacije.







Podsećanja radi, IDF je u saopštenju naveo da je al-Šifa "pod direktnom upravom Abu Salmije, služio kao komandni i kontrolni centar Hamasa" i da su borci Hamasa potražili utočište u bolnici.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare