Oglas

budva policija kombo
Foto: Vuk Lajović/vijesti.me/Robson90 / Shutterstock.com
Foto: Vuk Lajović/vijesti.me/Robson90 / Shutterstock.com

Oglasila se crnogorska policija o stravičnom ubistvu u Budvi

autor:
26. jul. 2025. 14:58

Policija je uhapsila Svetislava Veska Stanišića (65), koji se sumnjiči da je, jutros u Budvi, ubio svoga brata S.S. (66) i njegovog sina N.S. (26).

Oglas

Dvostruko ubistvo dogodilo se kod lokala na Slovenskoj plaži.

Budvanskoj policiji jutros oko osam časova je prijavljeno da je u ulici Slovenska obala došlo do pucnjave. Policijski službenici su odmah izašli na lice mesta, tom prilikom su zatekli osumnjičenog, pronašli vatreno oružje i uhapsili osumnjičenog.

Oba brata su se godinama bavila prevozom turista brodovima.

Prema nezvaničnim informacijama "Vesti", svađa između braće bila je juče. Svetislav Stanišić je navodno juče rekao da će da “završi sa ovim”. Jutros je došao i na štandu pored njegovog su bili S.S. i dva sina. Svetislav Stanišić je, kako se sumnja, izvadio pištolj i usmrtio brata, pa sinovca, dok je drugi sinovac uspeo da pobegne. Nakon toga, seo je u obližnji kafe i sačekao policiju da dođe.

UP: Oružje u legalnom vlasništvu, policiji nisu prijavljivani događaji sa elementima nasilja u porodici
Uprava policije je saopštila da je osumnjičeni uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo, u sticaju sa krivičnim delom nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

On će uz krivičnu prijavu biti priveden tužiocu.

"Jutros je oko 8 časova Dežurnoj službi Odeljenja bezbednosti Budva prijavljeno da je u Ulici Slovenska obala došlo do upotrebe vatrenog oružja. Policijski službenici su odmah po pozivu izašli na lice mesta, gde su zatekli osumnjičenog S.S. (65) i smrtno stradala lica – njegovog brata S.S. (66) i sinovca N.S. (26). Na lice mesta je upućena i ekipa Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, čije je osoblje konstatovalo smrt lica S.S. i N.S. Tom prilikom, kod osumnjičenog je pronađeno vatreno oružje – revolver, za koje se sumnja da je korišćeno prilikom izvršenja krivičnog dela, i S.S. je od strane policijskih službenika stavljen pod kontrolu i lišen slobode. Sa događajem je upoznat državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, koji je rukovodio uviđajem na licu mesta, dok će osumnjičeni S.S. koji je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo na štetu dva lica, u sticaju sa krivičnim delom nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija biti sproveden uz krivičnu prijavu na dalju nadležnost postupajućem tužiocu", piše u saopštenju.

U pretresima na više lokacija je pronađeno oružje u legalnom vlasništvu.

"Preduzimanjem hitnih preventivnih mera i radnji na sprečavanju dalje eskalacije nasilja, izvršeni su hitni pretresi na više lokacije – kod osumnjičenog lica i kod smrtno stradalih srodnika, i tom prilikom pronašla 8 komada oružja: kod osumnjičenog lica je pronađeno četiri komada vatrenog oružja – tri pištolja i jedna lovačka puška, kao i revolver kojim je izvršeno krivično delo a koji je oduzet u sklopu uviđajnih radnji na licu mesta, dok su pretresom stana smrtno stradalih lica pronađena četiri komada oružja – jedan pištolj, tri puške i 265 komada municije, a utvrđeno je da se celokupno pronađeno oružje (devet komada) kod obe strane nalazi u legalnom vlasništvu", ističe se.

Policija napominje i da je proverama utvrđeno da Odeljenju bezbednosti Budva, do ovog krivičnog dela, nisu prijavljivani događaji sa elementima nasilja u porodici u kojima su učestvovala ova lica, niti su ova lica evidentirana kao izvršioci krivičnih dela ili prekršaja.

"Uprava policije u saradnji sa nadležnim tužilaštvom preduzima dalje policijsko-tužilačke mere i radnje na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi sa predmetnim događajem, dok su, kako se sumnja, samom događaju prethodile verbalne razmirice između ovih lica", dodaje se.

"Prijava policiji može sprečiti nasilje"

Uprava policije je apelovala na građane da porodični sukobi koji eskaliraju do mere da postoji opasnost od nasilja od strane člana porodice ne smeju ostati privatni i zatvoreni u krugu porodice, posebno kada članovi porodice znaju ili sumnjaju da njihovi srodnici poseduju oružje, bilo da je u legalnom ili ilegalnom posedstvu, "iz razloga što svedočimo činjenicama da eskalacija vodi do tragičnog ishoda".

Rekli su da prijava policiji može sprečiti nasilje, a da blagovremeno ukazivanje i prijava ovakvih situacija može spasiti život.

Podsećaju da se svaka sumnja na nasilje, devijantno ili preteće ponašanje može prijaviti Upravi policije brzo, jednostavno i anonimno.

"Stoga još jednom apelujemo na porodicu, blisko okruženje i građane da se, osim dežurnog broja policije (122), prijave mogu podneti i anonimno preko posebne SOS linije na besplatan broj 19969 radi zaštite identiteta prijavioca", piše u saopštenju, pišu Vijesti.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare