Oglas

US Secretary of State Antony Blinken, left, greets Russian Foreign Minister Sergey Lavrov before their meeting, in Geneva, Switzerland, Friday, Jan. 21, 2022. (AP Photo/Alex Brandon, Pool)
Entoni Blinken i Sergej Lavrov Foto: TANJUG/AP Photo/Alex Brandon
Entoni Blinken i Sergej Lavrov Foto: TANJUG/AP Photo/Alex Brandon

Blinken pozvao Rusiju na hitno povlačenje snaga sa ukrajinske granice

autor:
01. feb. 2022. 19:42

Američki državni sekretar Entoni Blinken pozvao je danas Rusiju na hitnu deeskalaciju i povlačenje snaga i opreme sa granica Ukrajine.

Oglas

U telefonskom razgovoru sa šefom ruske diplomatije Sergejem Lavrovom, Blinken je naglasio da će dalja invazija na Ukrajinu izazvati brze i teške posledice i pozvao Rusiju da sledi diplomatski put, saopštio je Stejt department.Blinken je ponovio privrženost SAD suverenitetu i teritorijalnom integritetu Ukrajine, kao i pravu svih zemalja da određuju sopstvenu spoljnu politiku i saveze.Američki državni sekretar je istakao spremnost SAD, bilateralno i zajedno sa saveznicima i partnerima, da nastave suštinsku razmenu sa Rusijom o obostranim bezbednosnim pitanjima.„Nameravamo da je nastavimo u punoj koordinaciji sa partnerima i saveznicima“, naveo je.***Bonus video: Rusko-ukrajinska kriza: Na koju stranu staje Rusija?

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=ruskoukrajinskakrizanakojustranustajerusija-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3037092"]***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare