Oglas

Novi Sad, policija, forenzika, pretres, zbor, NS zbor
Foto: NS Zbor

SRCE: Na meti u Novom Sadu oni koji su učestvovali u kontroli izbornog procesa, režim da prestane sa političkom represijom

autor:
07. apr. 2026. 15:06

Srbija centar (SRCE) najoštrije osuđuje najnoviji talas represije i zloupotrebe policije, koji se ogleda u pretresima prostorija i stanova aktivista zborova građana u Novom Sadu, kao i privođenju njihovih članova i zahteva hitan prestanak, kako kažu, politički motivisanih pritisaka, oslobađanje privedenih aktivista i odgovornost svih koji zloupotrebljavaju policiju u političke svrhe.

Oglas

"Režim, suočen sa činjenicom da na izborima sve teže dolazi do većine čak i uz brojne zloupotrebe i kršenja zakona, pribegava represiji kako bi ugušio svaki oblik građanskog organizovanja i opozicionog delovanja. Posebno je indikativno da se na meti nalaze upravo oni koji su učestvovali u kontroli izbornog procesa", saopštili su.

Kako navode, time vlast šalje opasnu poruku da će svaki pokušaj odbrane izborne volje građana biti kažnjen, da li od strane policije ili batinaških SNS falangi.

"SRCE poručuje da se, uprkos zastrašivanju, građani Srbije se neće povući, jer ovakvi potezi poljuljane SNS vlasti i njihovih partnera, dodatno učvršćuju odlučnost ljudi da se bore za slobodu i poštene izbore, vladavinu prava i institucije koje rade u interesu građana. Srbija će biti slobodna i demokratska država", kažu iz SRCE.

"To je proces koji se ne može zaustaviti", zaključuju.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare