Oglas

kalemegdan pobednik_080220_NOVA foto vesna lalic
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

"Firma bivšeg rukometaša Daneta Šijana dobila posao obezbeđenja tvrđave i parka Kalemegdan"

autor:
30. dec. 2025. 16:43

Grad Beograd je danas dodelio ugovor za “fizičko-tehničko obezbeđenje tvrđave i parka Kalemegdan” konzorcijumu na čijem je čelu firma “T&M Group Solutions”, izjavio je Nikola Jovanović, direktor Centra za lokalnu samoupravu.

Oglas

Radi se o firmi na čijem je čelu bivši rukometaš Dane Šijan, a bliska je Vladimiru Mandiću, poznatom po brojnim incidentima i nasrtajima na Beograđane, navodi se u saopštenju, koje prenosi N1.

1698928084-EDJ5776-714x1024.jpg
Foto:Pedja MIlosavljevic/Starsport | Foto:Pedja MIlosavljevic/Starsport

"Ugovor je vredan čak 151 milion dinara sa PDV-om, a ovaj konzorijum je bio jedini ponuđač, rekao je Nikola Jovanović. Interesantno je i da je ugovor dodeljen samo jedan dan nakon isteka roka za predaju ponuda", dodaje Jovanović.

1707641222-opozicija_07072020_0015-1024x683.jpg
Nikola Jovanović Foto: Antonio Ahel/ATAImages | Nikola Jovanović Foto: Antonio Ahel/ATAImages

Neophodno je uvesti red u sferu privatnog obezbeđenja u Srbiji i Beogradu, a firmama koje su učestvovale u incidentima trajno oduzeti licencu, naglasio je direktor Centra za lokalnu samoupravu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare