Oglas

1755019204_vrbas_protest_studenata__1
Protest u Vrbasu Foto: N1
Protest u Vrbasu Foto: N1

U Vrbasu i jutros napeto, građani tvrde da je stigla nova grupa batinaša: "Nose palice i šipke u rukama" VIDEO

13. avg. 2025. 08:37

Naprednjaci su na protestu u Vrbasu prethodne noći na mirno okupljene građane bacali pirotehniku i kamenice, a kako se može videti na snimcima objavljenim na društvenim mrežama, nemiri su trajali do ranih jutranjih časova. Sudeći prema objavama građana, oko 6 sati jutros, u Vrbas je stigla nova grupa batinaša. 

Oglas

"Doveli su nove batinaše, sa palicama i šipkama u rukama", navodi se u opisu videa.

Na snimku se vide policajci u opremi za razbijanje demonstracija, a tik uz njih nalaze se muškarci u crnim majicima i sa kačketima.







Podsetimo, jedan od studenta koji je bio na protestu rekao je za N1 da su naprednjaci napali narod i da su došli „naoružani“ ledenicama i vatrometom.

Naime, kako se moglo videti u uživo programu televizije N1, u Vrbasu su naprednjaci mirno okupljene građane i studente gađali pirotehničkim sredstvima, a ljudi su potom u strahu počeli da trče, kako bi se sklonili i zaštitili.

Policija nije reagovala.

Napeto je bilo sinoć i u Bačkoj Palanci, u Novom Sadu, Nišu i Beogradu, gde je policajac udario ženi šamar, a potom spustio glavu kad je primetio da je snimljen, verovatno želeći da se sakrije. Opširnije pročitajte u našem BLOGU.

***

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare