Nebojša Bakarec. Sednica Odbora za kulturu i informisanje Foto: BETAPHOTO/MILAN ILIC

Izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije ponovo bi mogao da propadne, jer se iz tog procesa, prema poslednjem preseku, zbog kršenja zakona povuklo 18 kandidata.

Kako nam je rečeno, kandidaturu je povukla Antonela Riha, kao i Rodoljub Šabić, a njih su kandidovale organizacije koje se bave slobodom informisanja.

Antonela Riha i Rodoljub Šabić Foto:N1/Milica Vučković/FoNet

Takođe, u procesu za izbor članova Saveta REM-a više nije ni Đorđe Vlajić ni Mileva Malešić, koje su kandidovala novinarska udruženja.

Đorđe Vlajić Foto:N1

Od kandidature su odustali i profesorka u penziji Dubravka Valić Nedeljković i Dušan Aleksić, docent Filozofskog fakulteta u Nišu, koje su predložile organizacije koje se bave zaštitom dece.

Na spisku više nije ni Gordana Predić niti Jelka Jovanović, kandidatkinje Poverenice za zaštitu ravnopravnosti.

U procesu izbora za članove Saveta REM-a više ne žele da učestvuju ni Ivan Lalić i Željko Hubač, kandidati udruženja filmskih, scenskih i dramskih umetnika i udruženja kompozitora.

Željko Hubač Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

Isti je slučaj i sa Tatjanom Jordović Nikolić, kandidatkinjom udruženja izdavača elektronskih medija, Vanjom Šibalić i Irinom Milutinović, koje je predložio Univerzitet u Beogradu.

Vanja Šibalić - Ja sam se prijavila na konkurs za REM zbog zahteva studenata
Vanja Šibalić – Ja sam se prijavila na konkurs za REM zbog zahteva studenata

Željko Hubač je izjavio da su se povukli Dragoljub Ivić Ilke i Tea Dimitrijević (Udruženje kompozitora Srbije), kao i Iva Prodanov (Udruženje kompozitora Vojvodine).

Osim kandidata, kako je saopštio NUNS, iz proces izbora Saveta članova REM-a povuklo se i 78 ovlašćenih predlagača. Među njima su brojne organizacije poput Crte, Beogradskog centra za ljudska prava, Astre, Autonomnog ženskog centra, BIRN-a, Beogradske otvorene škole, Centra za prava deteta, Građanskih inicijativa, Helsinškog odbroa za ljudska prava, Fondacije Slavko Ćuruvija…

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare