Oglas

Novi Sad 9. maj
Foto:Promo
Foto:Promo

Izložba ratnih fotografija „Pozdrav iz Ukrajine“ sutra u Endžio HAB-u

autor:
24. jul. 2022. 20:03
>
24. jul. 2022. 23:04

Izložba ratnih fotografija „Pozdrav iz Ukrajine“ organizuje se povodom obeležavanja 150 dana od početka napada na Ukrajinu. Tema izložbe je ruska agresija na ovu zemlju, odnosno ljudi i ratna dešavanja sa kojima se oni suočavaju od februara 2022. godine.

Oglas

Izložba, u organizaciji Inicijative mladih za ljudska prava i u saradnji sa Ukrajinskom ambasadom, biće održana sutra 25. jula, u beogradskom Endžio HAB-u (Dobračina 4), sa početkom u 19h. Izložba ce trajati do 25. avgusta, i moći će da se poseti svakog dana između 16h i 21h.

Pokret Novi Optimizam do sada je održao dve tribine o ruskoj agresiji na Ukrajinu, obe pod nazivom RAT I “BRAT” – obe u saradnji sa Građanskim inicijativama, dok je druga u saradnji i sa Inicijativom mladih za ljudska prava. Stoga, podržavamo našu partnersku organizaciju u nastojanjima da izloženim fotografijama, bez cenzure, prikažu kako se građanke i građani suočavaju sa posledicama invazije, ali i kako se njihov svakodnevni život odvija uprkos ratnim razaranjima.

Oglas

Prva tribina RAT I „BRAT“ – Koja je tvoja crvena linija? održana je 9. maja u Novom Sadu, na Dan Evrope i Dan pobede nad fašizmom, dok je druga održana 14. jula u beogradskom Dorćol Platzu.

1658685366-Izlozba.jpg
Foto:Promo | Foto:Promo

OVDE možete pogledati video prilog sa navedenih tribina.

Oglas

U razgovorima su učestvovali brojni relevantni pojedinci: reditelj i profesor Stevan Filipović; politikolog, profesor i aktivista Radivoje Jovović; novinar i publicista Boris Varga; pozorišni kritičar, teatrolog i profesor Ivan Medenica; sociološkinja i profesorka u gimnaziji Marija Vasić; novinar i predsedink NUNS-a Željko Bodrožić; advokat Vladimir Beljanski; Marko Martinjuk, zamenik Ambasadora Ukrajine; Peter Nikitin, član neformalne grupe „Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata“; Maja Stojanović, direktorka Građanskih inicijativa; Branislav Guta Grubački, osnivač Novog Optimizma; novinarka Marina Fratucan; Rodoljub Šabić, advokat; Aleksandra Godfroid, novinarka N1; Slobodan Georgiev, novinar Newsmax media; Jelena Diković, novinarka lista Danas; novinar N1 Adam Santovac; Sofija Todorović, programska direktorka Incijative mladih za ljudska prava; sociolog i predavač sa Harvarda Danilo Mandić.

1658685298-Dorcol-Platz-14.-jul.jpg
Prva tribina RAT I „BRAT“ Foto:Promo | Prva tribina RAT I „BRAT“ Foto:Promo

21. avgusta, nekoliko dana uoči Dana nezavisnosti Ukrajine (24. avg), Pokret Novi Optimizam će u Endžio HAB-u prikazati video sa ključnim izjavama sa navedenih tribina u Novom Sadu i Beogradu. Tom prilikom prisutnima će se obratiti neki od govornika koji su učestvovali u tribinama RAT I „BRAT“ , ali i drugi relevantni pojedinci.https://www.youtube.com/watch?v=YXiFfCm3Kp4&t=5sBONUS VIDEO: Rusija objavila snimke uništavanja HIMARS i HARPUN sistema Ukrajinske vojske

Oglas

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=apruskavojskaobjavilasnimkeunistavanjahimarsiharpoonsistemagp-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3841175"]Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama InstagramFejsbuk i Tviter.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare