Oglas

DSC06499
Foto:Studenti Fakulteta dramskih umetnosti
Foto:Studenti Fakulteta dramskih umetnosti

Iz vrha vlasti kažu da su studentski zahtevi ispunjeni: Stigao odgovor sa Fakulteta dramskih umetnosti

14. dec. 2024. 23:23

Studenti Fakulteta dramskih umetnosti oglasili su se posle najava iz vrha vlasti da su im zahtevi zbog koji su krenuli u blokade - ispunjeni.

Oglas

"Povodom objava da su svi zahtevi studenata FDU ispunjeni: mi i dalje čekamo da se privedu pravdi oni koji čine krivična dela, što do ovog trenutka nije učinjeno", naveli su saopštenju.

Potom su dodali:

"Time što pojedini funkcioneri daju ostavke, to ne znači da smeju biti izuzeti od krivične odgovornosti. Pozivamo sve nadležne institucije da nas lično obaveštavaju o donetim odlukama i saopštenjima kako bismo bili istinito i na vreme informisani".

Podsetimo, ranije je i student Filozofskog fakulteta u Beogradu ocenio da studentski zahtevi nisu ispunjeni, kao i da predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji tvrdi da jesu nema nadležnosti i ingerencije da o tome odlulčuje.

Tokom jučerašnjeg dana stigla je vest da su Damir Zobenica, poslanik i potpredsednik u Skupšptini Vojvodine, Aleksandar Jokić, koordinator za distributivno područje Elektrodistribucije Beograd i Milija Koldžić, član Veća u Gradskoj opštini Novi Beograd - podenli ostavke na svoje funkcije.

Damir Zobenica našao se u fokusu javnosti nakon što je objavljen audio snimak na kom se čuje kako huška aktivistu na provociranje građanskih protesta.

Aleksandra Jokića i Miliju Koldžića studenti FDU su optužili za napad prilikom jedne od blokada.

Ostavke Zobenice, Jokića i Koldžića bile su deo zahteva studentskih i opozicionih protesta.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare