Na protestu u Novom Sadu pripadnici Žandarmerije okružili su građane koji su mirno šetali u kampusu, na njih je bačen suzavac, pirotehnička sredtsva, biber sprej, a čuju se i topovski udari.
Građane je okružilo četiri kordona policije u punoj opremi za razbijanje demonstracija. Građani su mirno protestovali, kada su se pripadnici Žandarmerije odjednom pojavili naulici i okružili ih. U kampusu su se uskoro čuli topovski udari, potom su bačena pirotehnička sredstva i korišćen je biber sprej.
U objavi studenata u blokadi Pravnog fakulteta u Novom Sadu, kažu da policija baca topovske udare i pirotehnička sredtsva, da su potpuno okupirali kampus.
„Tu su i oklopna vozila. Ministarstvo unutrašnjih poslova aktivnpo doprinosi neredima na kampusu. Još jednom zahtevamo da policijske snage napuste kampus“.
Iz snimaka koji su objavljeni na društvenim mrežama, vide se i čuju građani koji se guše u suzavcu, prekrivaju lice maskama, majicama, ne bi li uspeli da dođu do vazduha.
Sve najnovije informacije možete pratiti u našem BLOGU UŽIVO.
***
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar