Oglas

Emitovan prenos protesta iz Kragujevca na Trgu republike: Građani odali poštu stradalima u Novom Sadu FOTO

autor:
15. feb. 2025. 21:29

Skup na Trgu Republike na kom su učestvovali građani i studenti koji nisu otišli u Kragujevac na protest “Sretnimo se na Sretenje”, završen je oko 19:30 časova izvođenjem himne "Bože pravde".

Oglas

Pre toga, okupljeni su u 19:15 časova petnaestominutnom tišinom odali poštu žrtvama tragedije u Novom Sadu gde je 1. novembra u padu nadstrešnice na železničkoj stanici poginulo 15 uglavnom mladih ljudi, a još dvoje povređeneo je sa trajnim posledicama.

Okupljeni su, ćuteći, držali telefone s uključenim svetiljkama blicevima.

Tokom skupa bio emitovan prenos protesta iz Kragujevca, emitovane su pesme “Vostani Serbije”, ”Tamo daleko”, a blokadni hor je izveo i pesmu “Ovo je Srbija”.

Okupljeni su uzvikivali “Studenti”, ”Pumpaj”, pravili su buku pištaljkama i trubama i nosili transparente s porukama "Đaci nisu ćaci", "Ljubav pobeđuje", "Ispunite zahteve", "Nećete nas gaziti","Svi uz studente","Nema odmora dok traje obnova","Studenti danas - budućnost sutra".

Glumac Darko Tomović je za kraj čestitao svima Dan državnosti uz poruku “Živela sloboda, živela Srbija”.

***

BONUS VIDEO: "Sretnimo se na Sretenje" - veliki skup u Kragujevcu







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare