Oglas

Drugi dan blokade Pete beogradske gimnazije: Učenici ne odustaju od zahteva, pozivaju građane da ih podrže VIDEO

autor:
15. okt. 2025. 09:23

Danas je drugi dan totalne fizičke blokade Pete beogradske gimnazije, a učenici ne odustaju od svojih zahteva i pozivaju građane da dođu ispred škole i da ih podrže.

Oglas

Ispred zgrade gimnazije su postavljeni stolovi sa hranom i pićem, a građani od juče donose donacije učenicima Pete beogradske gimnazije u blokadi, javlja N1.

Građani iz beogradskih zborova koji su došli da podrže učenike su i ovog jutra ispred škole i spremaju za njih doručak - vruće kiflice, kafu i čaj.

Učenici su na svojoj zvaničnoj Instagram stranici pozvali građane da ih podrže i da dođu ispred gimnazije.

Inače, blokada gimnazije počela je zbog problema koji traje još od 1. septembra, a učenici zahtevaju i ostaće u blokadi sve dok ne bude smenjena v.d. direktorka Danka Nešović.

Blokada će, kako su naveli učenici, trajati dok na mesto direktora dođe neko iz redova profesora koji je trenutno zaposlen u školi, a traže i da ponovo bude formiran školski odbor, kao i da profesori koji su dobili otkaz dolaskom nove direktorke budu vraćeni na posao.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare