Oglas

1675102339-djaci
Foto: N1
Foto: N1

Đaci bojkotovali novu direktorku škole u Omoljici, roditelji najavljuju ispisivanje dece

autor:
30. jan. 2023. 20:40

U Osnovnu školu "Dositej Obradović" u Omoljici, kod Pančeva, danas je stigla nova v.d. direktorka, a dočekali su je zaposleni s majicama na kojima je pisalo "Ne može samo da se uđe, da se ruši tuđe", a nastavi je prisustvovalo tek nekoliko desetina đaka od više od 500 koliko ih ima u ovoj školi.

Oglas

Njenom imenovanju protive se roditelji i zaposleni, pošto je na toj poziciji zamenila dosadašnjeg direktora Vladimira Ristića, koji je smenjen iako je na konkursu dobio ubedljivu podršku nastavničkog veća, prenosi N1.Novu direktoru zaposleni su dočekali u majicama s natpisom „Ne može samo da se uđe, da se ruši tuđe“.Na nastavi se pojavilo 79 od 503 učenika prvog do osmog razreda, kao i šest od 67 predškolaca.Pojedina deca učestvovala su u protestu ispred škole, koji je održan i juče.Roditelji osim odbijanja da šalju decu u školu, najavljuju da bi iz nje, ako se ništa ne promeni, mogli i da ih ispišu.

Sindikat Nezavisnost uputio je povodom nastale situacije dopis ministru prosvete Branku Ružiću u kojem ga pita „Kome smeta škola u Omoljici“ i podseća da je ignorisao ranije dopise, kao i Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, koji je posle poništenog konkursa za izbor direktora imenovao vršioca dužnosti.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare