Oglas

MINISTARSTVO PROSVETE O ZAVRSNOM ISPITU NA KRAJU OSNOVNE SKOLE
Dejan Vuk Stanković Foto:BETAPHOTO/MILAN ILIC
Dejan Vuk Stanković Foto:BETAPHOTO/MILAN ILIC

Dejan Vuk Stanković: Blokade su otmica univerziteta

autor:
10. jul. 2025. 22:16

Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da je blokada fakulteta "otmica univerziteta" i dodao da fakulteti moraju biti deblokirani kako bi počela nastava i ispiti".

Oglas

Mislim da treba staviti tačku na otmicu univerziteta. Blokade služe kao politička platforma čelnicima univerziteta za njihove političke ambicije“, rekao je Stanković za televiziju Insajder. Stanković je dodao da je svoj kabinet shvatio kao "ratni kabinet".

"Smatram da je to dug koji imamo prema studentima, a ujedno i profesionalna obaveza nastavnika. Da li je to moja pobeda ili ne, neka sude drugi. Ja sam svoj kabinet shvatio kao ratni kabinet kada sam ušao u njega", rekao je Stanković. On je dodao da će svi fakulteti koji sprovedu plan nadoknade "dobiti kvote za upis novih studenata" i da uprave fakulteta "duguju studentima i Vladi Srbije da omoguće da prostor visokoškolskih ustanova bude korišćen za obrazovanje a ne kao "politička platforma".

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare