Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u četvrtfinale US Opena pobedom nad nekadašnjim finalistom Kasperom Rudom u četiri seta.

Fric je uspeo da preokrene protiv veoma stabilnog Norvežanina koji je prvi set dobio sa 6:3, ali je onda Amerikanac naredna tri dobio sa 6:4, 6:3, 6:2.

Dva sata i 45 minuta dug meč završen je pobedom momka kog nije poremetilo to što je prvi set izgubio brejkom u osmom gemu za 5:3.

Rud je nakon toga rutinski odservirao za vođstvo 1:0, da bi Fric podigao svoj nivo igre u nastavku.

U drugom setu je Amerikanac napravio brejk za 1:1, kada je drugu set loptu pretvorio u 6:4 i izjednačenje.

Treći set je doneo brejk za 2:0 posle čega je Fric kontrolisao dešavanja na terenu, dok je u četvrtom sve rešio sa dva brejka do 3:0.

Zato će u narednoj rundi igrati protiv pobednika okršaja Brendona Nakašime i Saše Zvereva.

BONUS VIDEO: Đoković i Alkaraz na treningu