Holger Rune, danski teniser, biće protivnik Novaka Đokovića u osmini finala ovogodišnjeg izdanja Vimbldona.

Putujte sigurni uz UNIQA putno osiguranje za ceo svet.

Veoma težak meč imao je Rune u trećoj rundi, ali je nakon pet setova i više od tri sata igre pobedio Kventina Alisa.

Francuz, koji je inače 220. na ATP listi, uzeo je prvi set veoma lako sa 6:1, dok je u drugom bio bolji tek u taj-brejku (4).

Delovalo je da je Rune blizu poraza, ali je u trećem gemu trećeg seta napravio brejk i održao tu prednost, te smanjio u setovima – 6:4.

U četvrtom setu nije bilo brejkova, a ni prilika za isti, a taj-brejk je takođe bio uzbudljiv. Alis je prvi stigao do prednost (4:3), ali je Rune napravio dva mini-brejka zaredom, pobegao sa ivice ponora i sa 7:4 izborio peti set.

U odlučujućem delu igre Alis je izgubio snagu, Rune je „dodfao gas“ i sa dva brejka rešio pitanje pobednika – 6:1.

Inače, Novak je u trećoj rundi bio bolji od Alekseja Popirina sa 3:1 u setovima.

Biće to šesti meč Đokovića i Runea, a Novak vodi sa 3-2 u međusobnim duelima.