Oglas

Novak Djokovic's training session in Spain
Foto:EPA-EFE/Antonio Paz
Foto:EPA-EFE/Antonio Paz

Novak Đoković kažnjen zbog bespravne gradnje

26. mar. 2025. 13:23

Novak Đoković je morao da plati kaznu u Španiji zbog bespravne gradnje, preneo je španski portal "Marbelja 24 časa".

Oglas

Naime, najbolji teniser svih vremena morao je plati 5.000 evra jer je bez dozvole napravio neke promene na kući u Marbelji.

Ovako je španski portal to preneo.

"Buntovnik na teniskom terenu, Đoković je to i kada treba da izvrši obavezu u gradu u kome ima jednu od svojih rezidencija. Prema našem ekskluzivnom saznanju, Gradsko veće Marbelje od februara 2024. ima otvoren predmet u vezi urbanističke legalizacije protiv srpskog tenisera i njegove supruge", poručio je ovaj portal.

Ovo mu je već druga kazna jer nije prikazao neophodnu dokumentaciju niti je srušio spornu gradnju.

Kako tvrdi novinar sporni radovi su zabeležni 27. januara 2023. godine, ali su i dalje "bez dozvole i legalizacije".

Dobio je rok od dva meseca da problem razrešio, jedan može da se legalizuje, ali je drugačiji problematičan.

Vrednost kuće je oko 10 miliona evra, a smeštena je u Sijera Blanci, delu Marbelje. Ima devet soba i osam kupatila, a očekivano u sklopu toga se nalazi i teniski teren.

U priču se uključila i "Marka", te poručila da ukoliko Novak ne prilagodi urađeno zahtevima "vlasti će nastaviti proces sve dok ne postignu cilj i vrate situaciju u pređašnje stanje“.

BONUS VIDEO Đorđe Đoković za Nova.rs o turniru u Beogradu, projektu Dubai i potpunoj životnoj promeni







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare