Oglas

Novak Djokovic Faces Mackenzie McDonald In First Round At Roland Garros In Paris - 27 May 2025
Foto:/ SplashNews.com / Splash / Profimedia
Foto:/ SplashNews.com / Splash / Profimedia

Đoković se raspričao posle pobede, "morao" da otkrije svoju tajnu

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, raspričao se posle pobede nad Korentanom Muteom (6:3, 6:2, 7:6).

Oglas

1748003227-3-1024x672.jpg
Foto: Nova.rs | Foto: Nova.rs

Đoković je pobedio Mutea u drugoj rundi Rolan Garosa i obezbedio okršaj sa boljim iz duela Denisa Šapovalova i Filipa Mišolića.

"Pripremio sam se mentalno više zato što moraš da budeš pripremljen za Mutea. Velika borba pogotovo u trećem setu, moglo je svašta da se desi na set lopti za njega, ali sam pronašao pravu energiju. Dobro sam servirao i mislim da sam odigrao dosta dobro, pokušao sam da ostanem smiren nije bilo lako zbog posebne atmaofere koja je takva kada god igram protiv Francuza", počeo je Đoković.

"Pre Ženeve nisam verovao u sebe, ali mislim da je to normalno. Kroz karijeru sam se tako već osećao što je normalno kad ne pobeđujete morao sam da se fokusiram i naporno radim za najviši nivo. Prošle nedelje sam osvojio Ženevu bio sam sa porodicom, osećao sam se veoma dobro, zbog toga sam došao sa mnogo više samopozdanja i energije na Rolan Garos. Nadam se da ću nastaviti da igram ovako u narednim kolima. Ne mogu više da pričam više na francuskom, odgovoriću sa terminima koje znam, već sam ti sve rekao."

Đoković je "morao" da otkrije svoju tajnu.

"Dobro, ajde sledeće pitanje. Da ostanem mlad, to je možda moja tajna, ne znam stvarno, svi me pitaju koja je tajna uspeha, ne postoji jedna stvar to je kombinacija mnogo stvari, ali trenutno mi je najbitnije da pronađem motivaciju. Šta mi je motivacija da ostavim trag u istoriji tenisa, ali i da igram sa sjajnom energijom kada je tu moja porodica. Sada nisu tu, ali mi daju mnogo snage i energije, oni su moja motivacija. Tu se radi o stilu života, bitno mi je kakvi su ljudi oko mene i prioritet mi je da budem posvećen. Velika trikka su moji glavni rivali, sad kada je Rafa otišao, deo mene je otišao sa njim. Tako je kako je, to je realnost, imali smo slavno rivalstvo, ta era je trajala 20 godina, ali nadam da i dalje utiče pozitivno na sport jer i dalje igram. To je moj san", završio je Đoković

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare