Oglas

Screenshot 2025-06-17 132544
Foto: VK Crvena zvezda
Foto: VK Crvena zvezda

Srpski juniori zablistali na Internacionalnoj regati u Sloveniji

17. jun. 2025. 13:24

Prvi je Internacionalnoj regati na Bledu nastupio Miloš Tomić, koji je posle Evropskog prvenstva, gde je veslao u četvercu, odlučio da u skifu samostalno odmeri snagu sa konkurencijom.

Oglas

Tomić je prvog dana u izuzetnoj jakoj konkurenciji od čak 30 posada, zauzeo treće mesto i pokazao izvanredan kvalitet.

Izveslao je trku stabilno od početka do kraja, i vrlo malo je falilo da završi na drugom mestu.

Sledeća na scenu je izasla Nađa Dutina koja je takođe zauzela treće mesto u svojoj konkurenciji od 22 posade, što je pokazalo da ima neosporan kvalitet. Ono sto je veoma ohrabrujuće je da je Nađa iz trke u trku, veslala sve bolje i bolje.

Drugog dana takmičenja smo imali dva finala, Miloš Tomić i Nađa Dutina su u istim disciplinama i drugi dan doveslali do finala.

Dubl za kadete Nikola Tomašević i Kosta Velicković su imali peh u finišu trke, gde im je ispalo veslo i za sekund su ispali iz pozicije koja ih je vodila u finale.

Miloš Tomić je i drugog dana nastupio prvi u finalu, ali je prevelika želja za pobedom istrošila našeg juniora, tako da Milošu nije ostalo puno snage za poslednji dan takmičenja i završio je na 5. mestu.

Nađa Dutina je završila kao druga u svojoj trci. Iza koleginice iz Mađarske. Nađa je jos jednom potvrdila svoj kvalitet i pokazala da na nju možemo računati u budućnosti.

Dubl skul je ubedljivom pobedom u B finalu završio trku na 7. mestu i time potvrdio kvalitet da su vredeli za finale i da je peh iz kvalifikacija iza njih. Marko Latinović je nastupio u kombinovanom juniorskom četvercu, kojem je medalja izmakla za sekund.

1750159359-Juniori-Veslanje-768x1024.jpg
Foto: VK Crvena zvezda | Foto: VK Crvena zvezda
1750159342-Juniori-veslanje-2-768x1024.jpg
Foto: VK Crvena zvezda | Foto: VK Crvena zvezda
1750159325-Juniori-veslanje-3-768x1024.jpg
Foto: VK Crvena zvezdaFoto: VK Crvena zvezda | Foto: VK Crvena zvezdaFoto: VK Crvena zvezda
Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare