Holandska atletičarka Femke Bol oborila je svetski rekord u disciplini 400 metara pošto je finalnu trku na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu završila za 49,17 sekundi i tako osvojila zlatnu medalju.

Pre dve nedelje, Bol je na šampionatu Holandije istrčala 49,24 što je tad bio novi svetski rekord, a sad je za par stotinki bila brža.

Njena zemljakinja Leike Klaver osvojila je srebro u Glazgovu rezultatom 50,16, dok je bronzana medalja pripala Aleksis Holms iz SAD sa rezultatom 50,24 sekundi.

U muškoj konkurenciji je zlato u ovoj disciplini osvojio Belgijanac Aleksande Dom koji je kroz cilj prošao za 45,25 sekundi i tako postavio novi nacionalni rekord.

Srebrnu medalju osvojio je Norvežanin Karsten Varholm (45,34), dok je bronza pripala atletičaru sa Jamajke Rušin Mekdonald (45,65).

BONUS VIDEO Ivana Španović za Nova.rs: Želim zlato u Parizu 2024.