Oglas

Angelina Topić
Foto: Independent Photo Agency Srl / Alamy / Alamy / Profimedia
Foto: Independent Photo Agency Srl / Alamy / Alamy / Profimedia

Oglasila se Angelina posle dramatičnog finala Svetskog prvenstva

23. mar. 2025. 12:56

Srpske atletičarke ostvarile su zapažene nastupe na Svetskom prvenstvu u dvorani, koje se održava u kineskom gradu Nanking.

Oglas

Najbolji rezultat ostvarila je Angelina Topić, koja je u finalu skoka uvis zauzela četvrto mesto sa preskočenih 1.95 m. U izuzetno jakoj konkurenciji, mlada srpska atletičarka još jednom je dokazala da pripada svetskom vrhu i da je budućnost ove discipline pred njom.

"Bila je to teška i neizvesna borba. Preskočena visina od 1.95 m je dobar rezultat, ali ostaje žal što nisam uspela da dođem do medalje. Ipak, ovo je veliko iskustvo i dodatni motiv da nastavim da radim još jače," izjavila je Angelina Topić nakon finala.

U finalu skoka udalj nastupila je Milica Gardašević, koja je zauzela 13. mesto skokom od 6.33 m. Iako nije uspela da se umeša u borbu za najviši plasman, svaki nastup na ovako velikom takmičenju donosi dragoceno iskustvo i motivaciju za naredne izazove.

U trci na 60 m prepone, Srbija je imala dve predstavnice – Anju Lukić i Mariju Bukvić. Lukićeva je ostvarila rezultat 8.16 s, dok je Bukvićeva kroz cilj prošla za 8.24 s. Nažalost, nijedna od njih nije uspela da se plasira u polufinale.

BONUS VIDEO







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare