Košarkaši Crvene zvezde dobili su pehar namenjen prvaku Srbije u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Većina igrača se pojavila na ceremoniji, ali ne i Miloš Teodosić, dan posle nezavršene druge finalne utakmice sa Partizanom, registrovane službenim rezultatom 20:0 u Zvezdinu korist.

Utakmicu je obeležio skandal pošto su igrači crveno-belih napustili parket zbog vređanja u trećoj četvrtini, a onda se na njega vratili kada je hala ispražnjena.

Igrači Partizana se nisu vraćali i kada je završeno odbrojavanje od 15 minuta sa sudijama na parketu, utakmica je i definitivno prekinuta i rešena u korist Zvezde.

Dan kasnije klub sa Malog Kalemegdana je najavio dodelu medalja od 19 časova u Pioniru, a tamo se među igračima Zvezde nije pojavio jedan od najbitnijih tokom čitave sezone.

Teodosića nije bilo, a navodno je otišao u rodno Valjevo i zato preskočio ceremoniju dodele medalja i pehara.

Zanimljivo je da ga je spiker najavio, a navijači okupljeni u dvorani su se obradovali, pre nego što su shvatili da ga nema.

Najkorisnijim igračem finala proglašen je Dejan Davidovac, dok je Branko Lazić kao kapiten Zvezde podigao 24. trofej namenjen prvaku Srbije.

BONUS VIDEO: Jago na štakama u Areni pred drugi meč finala