EPA-EFE/TOMS KALNINS

"Kraljevići" po drugi put uzastopno pobedili najvećeg rivala

Košarkaši Real Madrida savladali su Barselonu rezultatom 86:79 u trećem kolu španskog prvenstva.

Real je vodio skoro čitavim tokom utakmice, iako je Barselona nekoliko puta ozbiljno pretila.

Na poluvremenu Real je imao četiri poena prednosti, Barselona je kasnije prišla na dva poena zaostatka, ali je domaći tim odbio nalet i serijom pobegao na dvocifrenu razliku. Nju je održavao skoro do kraja utakmice, a rekordna prednost bila je 82:66 sredinom poslednje četvrtine.

Najefikasniji u dresu Reala bio je Vensan Poarje sa 22 poena i sedam skokova, dok je Fakundo Kampaco imao 15 poena i pet asistencija. Džanan Musa je dodao 13 poena i pet asistencija, a posebno je oduševio 16-godišnji Ismaila Dianje sa sedam poena i osam skokova.

Kod Barselone Dario Brizuela je ubacio 14 poena, a Nikola Kalinić je bio solidan sa osam poena i četiri skoka.

Real sada ima tri pobede i prvi je na tabeli, dok je Barselona na skoru 2-1 i nalazi se na šestoj poziciji.