Oglas

Skariolo
Foto: EPA-EFE/HOW HWEE YOUNG
Foto: EPA-EFE/HOW HWEE YOUNG

Španci pronašli novog selektora: Po prvi put će raditi u reprezentaciji, a njegova karijera je eksplodirala pre tri godine

22. sep. 2025. 11:01

Španci su odlučili da promene selektora, pa će na tu funkciju sada stupio Ćus Mateo.

Oglas

Bivši šampion Evrolige i trener Reala dobio je poverenje da na toj poziciji zameni Serđa Skariola koji je imao selektorski staž kao niko pre njega.

Sa Špancima je osvojio četiri Evrobasketa (2009. 2011, 2015. i 2022), Svetsko prvenstvo 2019. godine, ali i srebrnu i bronzanu olimpijsku medalju.

Ćus će po prvi put raditi kao selektor. U prethodnih 11 godina je bio najpre pomoćnik u Real Madridu, pre nego što je postao glavni trener i vodio "kraljeviće" do Evrolige 2023. godine i dve titule u Španiji 2024. i 2025. godini.

Skariolo je odlučio da postane trener Reala, pa je praktično došlo do rokade na vrhu španske košarke.







BONUS VIDEO Bogdan Bogdanović za Nova.rs o prvom treningu, selektoru Pešiću, Srbiji, neverici Amerikanaca







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare