Oglas

Luka Mitović, ppen practice of a Serbian national basketball team held at Aleksandar Nikolic hall
2026 Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

Luka Mitrović se vratio u reprezentaciju: Na jedno pitanje nije hteo da odgovori - hvalio Alimpijevića i pričao o Turskoj i Rusiji

24. feb. 2026. 22:49

Luka Mitrović, povratnik u reprezentaciju Srbije, izneo je svoje utiske pred mečeve sa Turskom u borbi za plasman na Mundobasket.

Oglas

Srbija je u prva dva kola savladala Švajcarsku i Bosnu i Hercegovinu, ali sada će najteži posao imati protiv Turske - najpre u Beogradu u petak od 19 sati, a onda u revanšu u Istanbulu 2. marta.

"Stigao sam konačno, uz male komplikacije u putovanju, stigao sam kasnije nego planirano. Uvek je lepo biti ovde, vlada lepa atmosfera, pogotovo uz mlađe generacije. Uz mlade ide neka lepa energija", rekao je Mitrović.

Za neke je Turska blagi favorit, ali Mitrović zna da on i njegovi saigrači idu na dve pobede.

"Jako je teško u svemu ovome reći ko je favorit, kada ne znamo ni tačne sastave. Neki igrači se priključe kasnije, neki su od početka tu, jako je teško odati bilo kakve predikcije. Srbija kada igra, naročito u Beogradu, ne očekuje se ništa manje nego pobeda, daćemo sve od sebe."

Malo je vremena za pripreme u ovim prozorima.

"Ovde nekako najmanje vremena ima za taktičke zamisli i pripreme, naravno neke konture igre postaviti, ali dobra energija, zalaganje, to je nešto što je donelo pobede. Biće potrebno i iskustvo, Turska je mnogo kvalitetniji protivnik i nadam se da ću doneti to iskustvo, ja i neki saigrači koji će nam se kasnije priključiti."

Nije hteo da odgovori na pitanje da li zbog političke situacije u Rusiji nije mogao da putuje kako je želeo.

"Nećemo se tih tema doticati, da se držimo mi Turske", istakao je kroz osmeh Mitrović.

Osetio je kako je raditi sa Dušanom Alimpijevićem, koji je izuzetno posvećen i motivisan od kada je seo na klupu Srbije.

"Ovo je moj prvi trening od okupljanja i prvi susret u odnosu trener-igrač sa Duletom. Ono što sam video sa strane, u to sam se i uverio, ogromna energija, ogromna posvećenost, zahtevanje na detaljima, zaista više nego pozitivni utisci i ne sumnjam, već na treninzima se oseća kako se energija sa njega prenosi na igrače."

Mitrović igra za CSKA iz Moskve, a u Rusiji mu nisu pravili problem oko igranja za reprezentaciju.

"Oni nikada nisu pravili problem, iako njihova reprezentacija ne igra FIBA takmičenja. Bilo je prostora da dođem (za prethodni prozor), inače da se liga igra svojim tokom i bez pauze, teško da bih bio ovde, sa njihove strane ni najmanjih problema nije bilo", podvukao je Mitrović.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare