Fudbaleri Voždovca pobedili su Novi Pazar sa 1:0 u meču desetog kola Superlige Srbije.

Voždovac je upisao svoju četvrtu pobedu ove sezone, a za nju mu je bio dovoljan jedan potez Bogdana Vastsuka iz Estonije.

Bogdan je u 74. minutu na asistenciju Nikše Vujanovića postavio konačan rezultat. Džunior Flemings je pre toga imao šansu i zatresao je mrežu Novog Pazara, ali mu je VAR proverom dosuđen faul u napadu.

Rukom je tada gurnuo svog čuvara i sudije su to kaznile poništavanjem pogotka iz 39. minuta.

Na drugoj strani je i Novi Pazar imao nekoliko opasnih šansi, ali ih gosti na „krovu“ nisu realizovali i za to su kažnjeni.

„Zmajevima“ je na pragu punog sata igre poniošten još jedan pogodak zbog ofsajda, ali u 74. minutu nije bilo greške, Bogdan je bio sam u sredini peterca, stigla mu je dobra lopta, ofsajda nije bilo i postavljen je konačan rezultat.

Voždovac ima 15 bodova i zauzima peto mesto tabele dok je Novi Pazar na 11. poziciji sa deset osvojenih bodova.