Bizarna situacija na meču crveno-belih.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički u Nišu 2:1, u meču 16. kola Superlige Srbije na stadionu „Čair“.

Na ovom meču smo imali sve, veliku dramu, crvene kartone, sjajne golove, ali i veliki broj spornih situacija.

U prvom poluvremenu Gelor Kanga je pao nakon driblinga i kontakta sa Etonguom u kaznenom prostoru Radničkog, ali je sudija Marko Ivković odmahnuo rukom.

Lopta se odbila ka Usmanu Bukariju koji se posle driblinga takođe našao na travi, nakon što ga je oborio Aleksandar Jovanović.

Iako je sudija Marko Ivković prvobitno pokazao na belu tačku, usledila je VAR provera koja je potrajala nekoliko trenutaka pre nego što je Ivkoviću sugerisano da pogleda snimak.

Nakon što je oko minut gledao usporeni snimak ove sporne situacije, Ivković je pokazao da prekršaja nije bilo, te je Radnički dobio loptu.

U drugom delu videli smo još veću dramu, a sve je krenulo crvenim kartonom Jamkama u 60. minutu.

Zvezda je povela golom Pešića u 68. minutu, a Radnički je u 74. izjednačio pogotkom Marjanovića.

Sve se zahuktalo drugim crvenim kartonom domaćina u nadoknadi vremena, nakon čega je Zvezda imala dva igrača više na terenu.

Aleksandar Pešić je u sedmom minutu nadoknade posle Milunovićevog centaršuta, odbitka i dodavanja Kataija, uspeo da upiše drugi gol za teško izvojevanu pobedu.

Ipak, odmah nakon meča mnogi su primetili da su se na terenu, u trenutku drugog gola Pešića, nalazile dve lopte istovremeno.

Loptu je na teren ubacio momak koji je skupljao lopte, u momentima kada je Milunović centrirao.

Niko u trenutku to nije primetio i postavlja se pitanje da li je zbog toga gol crveno-belih regularan.

Odgovor na to pitanje je – da.

Prema pravilima IFAB (glavno telo za promenu svih pravila u fudbalu), sudija je u trenutku kada su dve lopte na terenu dužan da zaustavi meč, samo ako ona utiče na igru. Ukoliko ona ne utiče na igru, sudija nije dužan da zaustavi meč, ali je važno da se lopta ukloni u što kraćem roku.