Fudbaleri Jedinstva iz Bijelog Polja i Dečića su remizirali (1:1) u okviru 7. kola crnogorske lige, ali je ovaj meč ostao u senci velikog skandala.

Naravno, u centru skandala našle su se sudije, koje su priznale gol, koji to nikako nije bio.

Ekipa Dečića povela je u 40. minutu preko Koree Čagasa, iako lopta posle njegovog udarca očigledno nije prešla gol-liniju.

Centrirao je Stefan Milić u tom 40. minutu, skočio je Čagas i šutirao, dok je golman Jedinstva Goran Aković odbranio ovaj udarac i to ispred linije.

Međutim, sudije su procenile drugačije, pa su nakon totalne konfuzije priznale gol uz nevericu i proteste domaćih igrača, koji nisu urodili plodom.

Šta je video i kako je pomoćni sudija Uroš Rašović procenio da je to gol ostaće nejasno, a glavni sudija Miloš Savović je na asistenciju svog pomoćnika bio prinuđen da pokaže na centar. Inače, drugi pomoćnik na ovoj utakmici bio je Vladislav Radenović.

Konačnih 1:1 je postavio Armin Bošnjak u 48. minutu meča, ali pravda tako uopšte nije zadovoljena.

Ovo što se dogodilo u Crnoj Gori je nešto što se stvarno retko može videti i u slabijim rangovima, a kamoli u najjačem rangu jedne zemlje.