EPA-EFE/JOSE COELHO

Nije dobro krenulo srpskom stručnjaku.

Fudbalska reprezentacija Portugala vodila je protiv Bosne i Hercegovine sa 5:0 nakon prvog poluvremena meča 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Selekcija srpskog trenera Sava Miloševića doživela je debakl, a dva gola je postigao Kristijano Ronaldo u petom i 20. minutu.

Prvo je bio precizan sa bele tačke, da bi pogodio zatim na asistenciju Žoaa Feliksa. Napadač Al Nasra je tako prestigao Erlinga Holana i postao je fudbaler sa najviše golova u 2023. godini (40).

Precizan je zatim bio i Bruno Fernandeš, četvrti gol je postigao Žoao Kanselo, a peti imenjak Žoao Feliks u 41. minutu.

Bosna bi potencijalnim porazom izgubila gotovo sve šanse za plasman na Evro, dok bi Portugal zadržao maksimalan učinak.