Fudbaleri Fortune Disledorf pobedili su u četvrtak uveče u gostima Bohum sa 3:0, u prvom meču baraža za popunu Bundeslige.

Fortuna je od starta imala nešto više sreće pa je prvi gol dao Filip Hofman koji je zatresao svoju mrežu autogolom u 13. minutu.

Hristos Colis je izveo korner i gađao direktno u gol, golman Andreas Luthe je izbio loptu nekako samo do Hofmana koji ju je vratio preko gol-linije.

Kasnije su prednost uvećali Feliks Klaus u 64. i Janik Engelhart u 72. minutu. Revanš meč se igra 27. maja u Diseldorfu, a bolji iz ovog dvomeča izboriće plasman u Bundesligu naredne sezone.

Fortuna je u elitnom rangu takmičenja već igrala skorijih godina, pošto je kao šampion Cvajte u Bundesligu ušla 2018. godine i ostala dve sezone.

Nakon toga je ponovo ispala u niži rang takmičenja i sada je opet na pragu povratka u najjače društvo. Tim iz Dizeldorfa je ovdašnjoj publici ostao u sećanju kao ekipa kojoj je Luka Jović u dresu Ajntrahta na jednoj utakmici dao čak pet golova.

BONUS VIDEO: Gol Al Musratija za trofej Bešiktaša