I sedmi dan Evropskog prvenstva je za nama - i možemo da kažemo, nije razočarao.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Reprezentacija Srbije je otvorila dan utakmicom protiv Slovenije. Burnih 90 minuta tokom kojih su Slovenci pogodili okvir gola, poveli, potom Srbija uzvratila pogođenom prečkom, da bi u petom minutu sudijske nadoknade Luka Jović sjajnim udarcem glavom doneo bod nade za „orlove“.

Usledilo je prebacivanje pažnje na meč Engleske i Danske, gde su navijači Srbije zdušno navijali za Engleze. I sve je krenulo idealno, Hari Kejn je lukavu reakciju Kajla Vokera pretvorio u 1:0 – a onda je usledio „hladan tuš“ i primljen gol „gordog albiona“ sa 28 metara.

Preostao je još jedan meč u večernjem programu, gde će snage odmeriti Španija i Italija u jednom evropskom klasiku, a dešavanja sa te utakmice možete da pratite u blogu uživo na Nova.rs.