Ludilo koje se retko viđa.

Fudbaleri Šefild Venzdeja izbacili su Piterboro na spektakularan način u polufinalu plej-ofa engleske Lige 1. Pošto su u prvom meču izgubili sa 4:0, u drugom im je bilo potrebno pravo čudo, koje se i desilo.

Šefild je slavio sa 4:0 u 90. minuta, da bi nakon produžetaka i kasnije penala stigao do finala plej-ofa.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela između Barnslija i nekadašnjeg premijerligaša Boltona.

Šefild je do 71. minuta stigao do 3:0, da bi golom u osmom minutu nadoknade stigli do izjednačenja i ludnice na tribinama.

Piterboro je zatim poveo u produžecima, da bi Šefild ponovo izjednačio u 112. minutu.

U penal seriji su pogodili svih pet penala, dok je Piterboro promašio svoj u drugoj seriji i tako obezbedio domaćinu da prođe u finale.

Navijači su to znali da proslave i nakon poslednjeg zvižduka sudije utrčali su na teren kako bi proslavili ovaj uspeh.

Ovaj klub četiri puta je bio prvak Engleske, a poslednji put je u Premijer ligi igrao od 1992. do 1999. godine.

BONUS VIDEO Opšta tuča fudbalera Tajlanda i Indonezije u finalu Igara Jugoistočne Azije