Fudbaleri Bolonje poraženi su od Venecije na gostovanju sa 4:3 u utakmici 36. kola Serije A, prvoj po povratku Siniše Mihajlovića na klupu kluba iz Emilija Romanje nakon boravka u bolnici zbog borbe sa leukemijom.

Iako sezona još uvek nije završena, fudbaleri Bolonje su u Veneciju stigli svesni da već mogu da počnu da razmišljaju o sledećoj, s obzirom na to da ne mogu ni da ispadnu, ni da se domognu Evrope, pa su odigrali jedan rasterećen meč. Sa druge strane, Venecija je prekinula seriju poraza i bar na kratko borbu za opstanak učinila koliko-toliko neizvesnom, pošto dva kola pre kraja imaju četiri boda manje od Salernitane, prve „iznad crte“.

Što se samog toka meča tiće, Tomas Henri je doneo prednost od 1:0 u 4. minutu nakon pasa Nikija Menpe, u 19. minutu je Sofijan Kijin promašio penal, ali je nakon odbitka loptu ipak sproveo u mrežu, za 2:0, no Bolonja je u sudijskoj nadoknadi prvog dela preko Rikarda Orsolinija uspela da smanji na 2:1.

Kada je Marko Arnautović u 55. minutu iskoristio situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom Venecije i pogodio za 2:2, činilo se da je pitanje trenutka kada će „pasti“ i totalni preokret, a on se i dogodio u 68. minutu, kada je Džerdi Šuten poslao pravu „bombu“ sa ivice kaznenog prostora.

No, u 78. me Matija Aramu sa penala izjednačio na 3:3, da bi u trećem minutu nadoknade Denis Jonsen nakon odbitka van kaznenog prostora gotovo pocepao mrežu Bolonje za nadu svog tima da će na kraju ipak uspeti da se izbore za opstanak.

Specija – Atalanta 1:3 (1:1)

(Verde 30 – Murijel 16, Đimšiti 73, Pašalić 87)

Venecija – Bolonja 4:3 (2:1)

(Anri 4, Kijine 19, Aramu 78. penal, Jonsen 90+2 – Orsolini 45+1, Arnautović 55, Šuten 68)