Oglas

slavija studenti vs sns pristalice foto jovan mladenović nova rs (2).jpeg
Foto: Jovan Mladenović/Nova.rs

RHMZ promenio prognozu za danas: Beograd u "zelenom" pred protest na Slaviji

autor:
23. maj. 2026. 09:05

Upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) na vremenske nepogode više nije na snazi.

Oglas

Ipak, ostaje najava da će danas na severu biti pretežno sunčano, u ostalim krajevima promenlјivo oblačno, mestimično s kišom i lokalnim plјuskovima sa grmlјavinom, koji posle podne na istoku i jugoistoku Srbije mogu biti lokalno izraženiji. Vetar slab i umeren, na severu Vojvodine i u planinskim predelima povremeno i jak, severni i severozapadni. Najviša temperatura od 22 do 27 °C.

Za istočnu Srbiju i dalje je na snazi narandžasti meteoalarm, ali je Beograd u "zelenom" u susret velikom protestu koji se danas održava na Slaviji od 18 sati. Upozorenje RHMZ na nepogode više nije istaknuto na sajtu.

Vremenska prognoza (1).jpg
Vremenska prognoza / meteoalarm.rs

Prognozu iz sata u sat našli smo na čuvenom norveškom meteosajtu Yr.no, koji danas za Beograd uopšte ne predviđa ni slabu kišu, a ni veliku vrućinu. Biće uglavnom sunčano, s ponekim oblačkom. Oko 18 sati biće 24 stepena, a maksimalna dnevna 25.

RHMZ navodi da nas do kraja maja u većini dana očekuje pretežno sunčano i toplo, dok će uz promenlјivu oblačnost kiša ili lokalni plјusak s grmlјavinom biti ređa pojava, i to u nedelјu (24.05.) na istoku i jugu Srbije, a sredinom naredne sedmice ponegde i u ostalim krajevima.

Dnevna temperatura do srede (27.05.) u porastu, lokalno se očekuje i oko 30 °S, a od četvrtka (28.05.) u manjem padu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare