Oglas

BUDAPEST, HUNGARY - MAY 19: (r-l) Mate Katona of MTK Budapest challenges Tonci Kukoc of Budapest Honved during the Hungarian OTP Bank Liga match between MTK Budapest and Budapest Honved at Nandor Hidegkuti Stadium on May 19, 2019 in Budapest, Hungary.
Foto: Laszlo Szirtesi / Alamy / Alamy / Profimedia
Foto: Laszlo Szirtesi / Alamy / Alamy / Profimedia

"Izdajica sam što idem u Partizan": Hrvat za dlaku ostao bez ugovora u Humskoj

31. jul. 2022. 09:58
>
31. jul. 2022. 10:08

Neobična priča hrvatskog fudbalra.

Oglas

Hrvatski fudblaer Tonći Kukoč ispričao je neobičnu priču kako je malo falilo da obuče dres Partizana pre nekoliko godina.Defanzivac koji u ovom trenutku igra za Opatiju imao je živopisanu karijeru, a susretao se brojnim nacionalističkim ispadima.On je gostujući u čuvenom podkastu "Inkubator" ispričao svoju neverovatnu priču.Kukoč je 2015. bio igrač bugarskog CSKa, a splet okolnosti ga je spreio da to leto obuče dres Partizana, jer su crno-beli ispali od BATE Borisova u kvalifikacijama za ligu šampiona, a ceh je platio trener Zoran Milinković"To je bila istina. Ne znam kako se zvao trener, Milinković mislim. Izgubili su od BATE Borisova i ispali iz Lige šampiona i sve su ih oterali. Ja sam u tri dana dobio 5.000 poruka izdajico i slično... A ko ti je kapiten Dinama sada? Kako se zove napadač - Komnen Andrić, Srbin! Mene boli briga da li je Srbin, Bosanac ili Hrvat, svi smo isti, ja to ne gledam tako. A ja idem u Partizan - ja sam govno, izdajnik", prisetio se Kukoč te 2015. godine:On je istakao da je već spakovao kofere.

1659254750-profimedia-0435273359.jpg
Foto: Laszlo Szirtesi / Alamy / Alamy / Profimedia | Foto: Laszlo Szirtesi / Alamy / Alamy / Profimedia

"Krenuo sam prema granici i trener je dobio je otkaz a to čim se desi u Zvezdi u Partizanu, ode sve".Igrao je potom u Italiji za Komo i Livorno, da bi se na Balkan vratio u dresu Zrinjskog iz Mostara."Igrao sam za Zrinjski protiv Željezničara i dođu pa viču "ubij ustašu". Jesi ti normalan, šta ja imam sa ustašama, pustim me da igram? Sport i nacionalnost treba da se maknu iz sporta. U svakom sportu sam imao Srbina i nikad nije bila problema", prisetio se on.BONUS VIDEO Penal za Liverpul

Oglas

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=penalzaliverpulik-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3898021"]Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare