Odigeani su svi revanš mečevi trečeg kola kvlaifikacija za Ligu šampiona.

Pravi podvig načinio je Karabag pošto je posle poraza na domaćem terenu od 1:2, u revanšu u Bugarskoj pobedio Ludogorec sa 3:2, a onda u produžecima postigao još – četiri gola za pobedu od 7:2.

Ono što se dogodilo u dodatnih 30 minuta nije viđeno često u istoriji evropskih kupova. Karabag je dao četiri gola za pola sata, pobedio 7:2 i ukupnim rezultatom 8:4 plasirao se u plej-of za Ligu šampiona.

Spektakularan meč, za pamćenje ljubitelja fudbala u Zakavkazju i strah među pristalicama zagrebačkog Dinama. Karabag će protiv šampiona Hrvatske pojuriti svoj drugi plasman u Ligu šampiona, a prvi od 2017. godine.

Podvig je načinio i Dinamo iz Kijeva. Ukrajinci su posle remija u prvom meču u poljskom Lublinu, u revanšu u Glazgovu pobedi domaći Rendžers sa 2:0 pogocima u finišu meča, Pikhalionoka u 82. i Vološjina u 84. minutu i zakazali plej-of protiv Lajpciga.

Škotski tim je od 50. minuta imao 10 igrača, crveni karton dobio je Brazilac Džefte.