Strahinja Pavlović, reprezentativac Srbije, postigao je debitantski gol za Milan u trećem kolu Serije A protiv Lacija (2:2) u 8. minutu meča.

Sve se desilo nakon kornera koji je izveo Kristijan Pulišić, a Pavlović se najbolje snašao posle centaršuta Amerikanaca.

Nebeski skok Pavlovića bio je dovoljan za prvi gol na meču i vođstvo Milana u derbiju kola Serije A.

Nije mogla odbrana Lacija da zaustavi Srbina koji se na najbolji način predstavio navijačima „rosonera“.

Nuno Tavareš je predvodio Lacio ka preokretu. Portugalski defanzivac je upisao dve asistencije za četiri minuta. U 62. minutu strelac je bio Tati Kasteljanos, a u 66. Bulaj Dia. Rezervisti su ipak doneli bod Milanu, samo minut pošto su ušli na teren, Tami Abraham je bio asistent a Rafael Leao strelac u 72. minutu.

Milan, koji će 11. decembra dočekati Crvenu zvezdu u šestom kolu Lige šampiona, posle tri odigrana kola Serije A i dalje nema pobedu i ima samo dva osvojena boda.

Pavlović je u karijeri nastupao za Partizan, Monako, Serkl Briž, Bazel i Salcburg, za koji je nastupao 50 puta u prvenstvu Austrije i za to vreme dao četiri gola uz isto toliko asistencija.

U Milan je stigao iz Salcburga tokom letnjeg prelaznog roka za 18 miliona evra i potpisao je dvogodišnji ugovor.