Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (U17) plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva na Kipru.

„Orlići“ su u četvrtfinalu bili bolji od Austrije rezultatom 3:2.

Nije slutilo na dobro kada je u prvom minutu Ogenetedžiri Adejenugure pogodio mrežu Srbije za 0:1.

Međutim, srpski napadač Đorđe Ranković je već do poluvremena preokrenuo rezultat. Najpre je iskoristio asistenciju Alekse Vasilića u četvrtom minutu, da bi u nadoknadi prvog dela asistent bio Andrija Maksimović. Ranković je obe akcije sjajno završio i doneo Srbiji prednost od 2:1.

U 55. minutu Mihajlo Cvetković je dobio pas u prostor od Rankovića i pogodio mrežu Austrije za 3:1.

Nadu našem rivalu doneo je ponovo isti igrač Austrije svojim drugim golom u 79. minutu.

Ipak, „orlići“ su se do kraja meča uspešno branili, pa preokreta ili produžetaka nije bilo. Ono što nije dobro jeste da je Uroš Đorđević dobio crveni karton u petom minutu nadoknade utakmice, ali to nije koštalo Srbiju.

Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Portugal – Poljska.

U polufinale se ranije plasirala Danska, koja je pobedila Češku sa 2:1, te će igrati protiv Italije ili Engleske.

Podsetimo, Srbija je pre ovog trijumfa pobedila Ukrajinu (1:0) i Kipar (3:1), dok je poražena od Češke sa 4:3 te je sa drugog mesta u grupi prošla dalje.

Srbija će imati dan više odmora u odnosu na rivala u polufinalu.