Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je jedan od boljih mečeva u skorijoj prošlosti i to protiv selekcije Španije u prvom kolu A Lige nacija. Remizirali su “orlovi” 0:0 sa prvakom Evrope i tako najavili meč sa Danskom koji će se igrati za tri dana (8. septembar 18.00).

Jedino pitanje jeste, gde je sve ovo bilo na Evropskom prvenstvu koje se ovog leta igralo u Nemačkoj? Selektor Dragan Stojković Piksi moraće u budućnosti da gradi selekciju na osnovu današnjeg meča i nadamo se da će i u budućnosti “orlovi” izgledati ovako.

Branila se Srbija u formaciji 5-4-1, dok je napadala u sistemu 3-4-2-1 i to se pokazalo kao dobra odluka pogotovo u prvom delu, kada su “orlovi” mogli lako do gola, ali je Luka Jović promašio najbolju šansu na meču.

U drugom poluvremenu dominirali su Španci, ali očekivano, ovog leta postali su prvaci Evrope i to više nego zasluženo.

Saša Lukić – Sasvim solidno poluvreme Lukića koga je u jednom napadu Fabijan Ruiz propisno osramtio jer mu je kroz noge probacio loptu. Srećom odbrana je spasila situaciju i blokirala pokušaj Jamala koji je došao u nastavku napada. Kako u prvom, tako je i u drugom izgledao Lukić. Smireno, staloženo, ali ništa bolje od toga. – 6.5

Veljko Birmančević – Najbolji igrač Sparte igrao je tokom prvog dela po sistemu toplo-hladno. Na pet minuta smenjivale su se njegove serije i uz dosta odličnih poteza, imao je i nekoliko lošijih odluka u napadu. Nešto lošiji šut i nekoliko slabijih centaršuteva obrisali su sve dobro što je uradio u odbrani. Ipak, sve je preokrenuo Birmančević u drugom poluvremenu u kome je bio jedan od najboljih, ako ne i najbolji pojedinac Srbije. Dizao je publiku na noge, dok je i u odbrani bio sjajan. – 7.5

Lazar Samardžić – Samardžić je konačno dobio priliku za start, ali je on došao protiv Španije protiv koje i nije mogao toliko da igra kako on želi. Izlazili su na njega konstantno Španci i očigledno su ga videli kao veliku pretnju. Pokušavao je da kreira i tokom drugog dela igre, ali kako je Španija povećavala pritisak, tako je i bilo jasno da Srbiji treba defanzivniji vezista, te je umesto njega u igru ušao Marko Grujić u 74. minutu. – 6.5

Andrija Živković – Našao se u nešto drugačijoj poziciji u dresu Srbije nego što smo na to navikli i sasvim dobro se pokazao na mestu polušpica iza Jovića. Maestralno je uposlio upravo Luku koji je uprskao stopostotnu šansu tada i Živković je ostao bez zaslužene asistencije. Izašao je iz igre u 62. minutu i evidentno mu je ponestalo snage za više od ovoga. Dobar meč za Živkovića koji je jedan od iskusnijih igrača selekcije Srbije. – 7

Luka Jović – Njegovu šansu u prvom poluvremenu sanjaćemo svi. Morao je udarac sa oko 11 metara da pretvori u gol, ali je loptu poslao pored desne stative i ostalo je 0:0 na kraju prvog dela. Vidi se da mu fali fudbala u Milanu i ostaje žal za propuštenom prilikom. Bez većeg učinka u drugom delu bio je Jović i njega je u 74. minutu zamenio Petar Ratkov. – 6

Izmene

Jan-Karlo Simić – Debi za Simića nije mogao biti teži, ali je pokazao mladi as da je dorastao zadatku. Neće brinuti Srbija za budućnost odbrane. – 6.5

Kristijan Belić – Od 62. minuta je komandovao sredinom, a zaradio je i žuti karton u 69. minutu. Sve u svemu, veoma dobar meč za asa AZ Alkmara. – 6.5

Marko Grujić – Nije imao dovoljno vremena da pokaže nešto više protiv Španije, pošto je u igru ušao u 74. minutu.

Petar Ratkov – Nije imao dovoljno vremena da pokaže nešto više protiv Španije, pošto je u igru ušao u 74. minutu, kao i Grujić.

Stefan Mitrović – Ušao u igru u 85. minutu, te nije imao dovoljno vremena za ocenu

BONUS VIDEO Gol Mitrovića za 2:1