Umar Sadik, bivši napadač Partizana, junak je pobede Almerije nad ekipom Mirandesa od 2:1 u okviru 12. kola takmičenja u španskoj Segundi.

Sadik je golom u 45. minutu susreta doneo tri boda svom timu koji je tako posle ovog trijumfa na četvrtom mestu na tabeli.

Almerija je povela golom Viljalbe u 17. minutu da bi gosti izjednačili u 42. preko Martineza.

Kada se očekivao odlazak na poluvreme, Sadik je uspeo da postigne, ispostavilo se kasnije i gol odluke.

Ovo mu je bio deveti meč ove sezone i drugo gol u dresu španskog kluba, a njegov tim je ostvario treću uzastopnu pobedu u prevenstvu.

Golovima Sadika raduju se i u njegovom bivšem klubu iz Humske, jer su letos prilikom prodaje, ubacili klauzulu da u slučaju povratka kluba u Primeru dobiju tri miliona evra, a ako igrač postigne 20 golova, zaradili bi još pola miliona evra.

U svakom slučaju, čini se da Sadiku prija da igra u Almeriji, a da li će se klub vratiti u elitnu diviziju, videćemo na proleće naredne godine.

Istog dana, Fuanlabrada i Espanjol odigrali su nerešeno, 1:1.