Šou Murinja i Ejbrahama.

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu u rimskom derbiju Lacio sa 3:0, u utakmici 30. kola Serije A.

Posle londonskog, milanskog, madridskog, mančesterskog na red je došao i rimski derbi u kojem je Murinjo uspeo d slavi. Posle jesenjeg poraza od Lacija 3:2 dug je došao na naplatu i Roma je sada slavila 3:0.

Roma je postigla sva tri gola u prvom poluvremenu. Ekipa Žozea Morinja povela je golovima Temija Ejbrahama u 56. sekundi što je najbrži gol u rimskim derbijima ikada i 22. minutu što mu je ujedno bio i 22. gol u ovoj sezoni, što je najveći broj golova jednog igrača Rome u debitantskoj sezoni i time je prevazišao takve legende kao što su Gabrijel Batistuta ili Vinćenco Montela.

Konačan rezultat postavio je Lorenco Pelegrini pogotkom u 40. minutu.

Roma je ostvarila 15. pobedu u prvenstvu i zauzima peto mesto na tabeli sa 51 bodom.

Lacio ima dva boda manje na šestom mestu.