Real Madrid vs Espanyol Foto:JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

Rutinska pobeda ekipe Karla Ančelotija.

Fudbaleri Real Madrida savladali su na svom terenu ekipu Espanjola rezultatom 3:1 u okviru 25. kola La lige.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i pogodili u osmom minutu preko Hoselua. Međutim, Real se brzo uozbiljio.

Vinisijus Žunior je doveo „kraljevski klub“ do izjednačenja u 22. minutu. Potpuni preokret već se desio u 39, kada je Eder Militao pogodio na asisitenciju Orelijena Čuamenija.

U drugom delu, Real je rutinski odrađivao posao, a uspeo je da postigne još jedan gol. Strelac je bio Marko Asensio na asistenciju Danija Sebaljosa.

Real je sada drugi na tabeli sa šest bodova manje, ali i utakmicom više od Barselone.

LA LIGA, 25. kolo

Kadiz – Hetafe 2:2 (1:0)

(Sobrino 39, Alkaraz 82. p – Unal 61. p, 90+16 p)

Real Madrid – Espanjol 3:1 (2:1)

(Vinisijus Žunior 22, Militao 39, Asensio 90+3 – Hoselu 8)