Marko Milovanović, Foto: Starsport

Fudbaleri Partizana su rezultatom 2:0 pobedili Novi Pazar u okoviru 19. kola Superlige Srbije.

Strelci za crno-bele bili su talentovani Milovanović u 50. na asistenciju Meniga, a zatim je i Jović u 59. minutu iz penala nakon starta nad Rikardom postavio konačan rezultat.

Partizan sada ponovo ima tri boda prednosti ispred Crvene zvezde pred zimsku pauzu.

Meču je prethodilo odavanje počasti preminuloj legendi Partizana Momčilu Vukotiću. Igrači oba kluba, kao i sudije su nosili majice sa Mocinim likom, a održan je i minut ćutanja.

Kada je počeo meč, Partizan je odmah preuzeo inicijativu kako bi što pre došao do gola, ali su napadi crno-belih bili bezopasni, a Pazarci su se bez previše muke dobro branili.

U prvih pola sata je najzanimljiviji detalj bila bakljada navijača zbog koje je meč prekinut na nekoliko minuta.

Nemanja Jović, Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Kako je vreme odmicalo, Partizan je sve više pritiskao, a najaktivniji su bili Pantić i Menig, ali bez prave prilike sve do završnice prvog poluvremena.

Najbolji pokušaj u tom periodu je imao Urošević koji je nakon prijema uputio prelep poluvolej i zamalo postigao evrogol.

Posle jednog kornera se stvorila gužva u kaznenom prostoru Novog Pazara. Prvo je pokušao Pantić, čiji je udarac izblokiran, a lopta se odbila do Meniga koji je sam sa peterca šutirao pravo u golmana.

Napravio je Stanojević izmene za drugo poluvreme i napravio pun pogodak

Već u 50. minutu je mladi Milovanović koji je zamenio Pavlovića postigao gol na drugom meču u nizu. Menig j eproša po desnoj strani i uputio centaršut, a milovanović prelepim udarcem glavom zatresao mrežu rivala.

Samo devet minuta kasnije, Rikardo je posle sjajnog prodroa oboren u kaznenom prostoru, a penal je uz malo sreće u gol pretvorio Nemanja Jović koji je zamenio Pantića.

Do kraja meča smo videli inicijativu Partizana i nekoliko pokušaja domaćih, ali nije bilo pravih prilika, pa su crno-beli rutinski priveli meč kraju.

Partizan – Novi Pazar 2:0

(Milovanović 50′, Jović 59’p)

Stadion: Stadion Partizana, Beograd; Glavni sudija: Andrija Stojanović

Partizan: Stevanović, Miljković, Saničanin, Urošević, Vujačić, Zdjelar, Jojić (od 80. Lutovac), Menig (od 69. Ščekić), Pantić (od 46. Jović), Pavlović (od 46. Milovanović), Gomeš (od 69. Holender)

Novi Pazar: Vujanac, Dimić, Joksimović, Kiković (od 46. Maksimović), Lončar, Vlajković, Delimeđac (od 46. Islamović), Mladenović, Pavisić, Ratković, Zimonjić.

KRAAJJJJ! Nova pobeda Partizana

Nije bilo uzbuđenja u poslednjim minutima, crno-beli su rutinski priveli meč kraju.

86′ Napadi Partizana, nema trećeg gola

Holender je prekinuo mirniji period igre i uputio projektil sa distance, ali je pogoio direktno u golmana rivala.

80′ Peta izmena Stanojevića

Lutovac će odigrati završnicu umesto Jojića

77′ Pao je tempo meče, Partizan rutinski čuva rezultat

Crno-beli imaju inicijativu, žele i treći gol, ali je evidentno da je tempo pao.

70′ Nova šansa za Partizan

Odlčno je raspoloženi Jović prošao po levoj strani i ubacio odličnu loptu na peterac, ali je odbrana Pazara u poslednjem trenutku intervenisla ispred Milovanovića kojem bi ostao lakši deo posla.

64′ Gosti pokušavaju izmenama

Novi Pazar pokušava izmenama, još dva nova igrača su na terenu. Deluje da će Partizan pre do novog gola.

Penal i drugi gol Partizana

59′ GOOOOL! Jović je precizan

Jović je preuzeo odgovrnost na iznenađenje mnogih. Šutirao je jako, a njegov udarac je Vujanac uhvatio, ali je bio dovoljno jak d azavrši u mreži.

58′ Penal za Partizan

Gomeš je okrenuo dvojicu igrača, ušao u kazneni prostor nakon čega je fauliran i sudija je pokazao na belu tačku.

Ovako su crno-beli poveli golom Milovanovića

50′ GOOOOOL! Milovanović dovodi Partizan u vođstvo

Menig je odlično centrirao, a mladi Milovanović majstorski glavom savladao Vujanca. Kakav gol.

48′ Šansa za Partizan, Urošević nije uspeo

Stvorila se užva i Partizan je imao dobru priliku. Urošević je pokušao da ugrozi golmana gostiju, ali je njegov udarac izblokiran.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Novi Pazar je promeni dva igrača za nastavak, a došlo je i do promene jednog pomoćnog sudije, jer je Dalibor Ristić povredio tetivu, pa ga je zamenio Srećković. Dve izmene je napravio i Stanojević On je umesto Pavlovića uveo Milovanovića, a Jovića umesto Pantića.

45+4 Kraj prvog dela, nema golova

Napadali su crno-beli, ali su stvorili samo jednu veliku priliku, pa je na poluvremenu rezultat 0:0.

45+2 Kontra Pazara, pa pokušaj Zdjelara

Dobar kontranapad Pazaraca, ali su previše komplikovali pa umesto šanse, sve se završilo samo udarcem van kaznenog koji je izblokiran. Usledio je i loš uarac Zdjelara sa oko 20 metara, ali daleko pored gola.

45′ Nova šansa, izblokiran Jojić

Velika ofanziva crno-belih. Ponovo se stvorila gužva, Jojić je došao do lopte i tukao sa desetak metara, ali je u poslednjem trenutku izblokiran. Igraće se četiri minuta nadoknade.

44′ Kakva šansa za Meniga, morao je Partizan do gola

Posle kornera se stvorila velika gužva u kaznenom prostoru Pazara, a posle udarca Pantića koji je izblokiran, Menig je dobio loptu na petercu i našao se u velikoj šansi, ali je Vujanac nekako odbranio.

43′ Novi pokušaj Partizana

Centrirao je Jojić iz slobodnog udarac, nezgodnu loptu Pazarci šalju u korner.

37′ Au, kakav potez Uroševića

Primio je loptu Urošević u kaznenom prostoru i iz prve, pre nego što je pala uputio sjajan udarac kojim je gađao gornji levi ugaogola gostiju, ali je lopta prohujala za dlaku pored gola. Kakav bi to pogodak bio.

34′ Slab pokušaj Jojića iz slobodnog udarca

Rikardo se dobro zagradio i naterao defanzivca gostiju da ga faulira ispred kaznenog prostora malo iskosa sa desne strane. Jojić je pokuša da prebaci živi zid, ali je jedan igrač uspeo da skoči i skrene je u korner.

30′ Dobar prodor Pantića

Odlično je Danilo Pantić probio po levoj strani i uputio opasan centaršut po zemlji na peterac, ali su kasnili igrači Partizana da loptu samo ubace u gol.

26′ Partizan napada, ali jalovo

Crno-beli imaju inicijativu, ali bez prave prilike. Dobro se brane gosti iz Novog pazara

21′ Menig ponovo preti, ali nepotrebno komplikuje

Slično kao i u prošlom kolu, Menig je stalna pretnja, ali je ponovo Holanđanin nepotrebno komplikovao. Dobio je loptu u kaznenom prostoru, pa umesto udarca se odlučio na fintu i nakon što je loptu prebacio sa desne noge na levu poslao je preko gola. Nije moglo da se utvrdi da li je šutirao ili centrirao.

18′ Nastavljen meč, razišao se dim

Nastavili su igrači utakmicu posle dva minuta pauze. Odmah je Partizan nastavio sa žestokim napadima, ali za sada bez prave šanse.

16′ Bakljada navijača prekinula meč

Navijači  Partizana su priredili bakljadu, a dim sa trbine je u jednom trenutku prekrio ceo stadion, tako da ni prst pred okom nije mogao da se vidi, pa je sudija prekinuo meč dok se ne stvore uslovi za igru.

10′ Opasan napad Partizana

Izbegao je Menig ofsajd zamku i iskosa sa desne strane iz kaznenog prostora pokušao da uposli Pantića na petercu, ali je jedan defanzivac klizećim sprečio dodavanje i skrenuo loptu ka svom golmanu.

4′ Veliki pritisak Partizana

Pokušao je Jojić iz slobodnog udarca, a crno-beli napadaju i sa leve i sa desne strane. Bie teško gostima da sačuvaju mrežu.

1′ Krenulo je, Partizan u ofanzivi od starta

Žele crno-beli odmah do vođstva, kako bi što pre rešili pitanje pobednika i odlepili se Crvenoj zvezdi.

Meč počeo minutom ćutanja za Mocu Vukotića

Igrači Partizana su izašli na teren sa majicama kojom su iskazali počast preminuloj legendi Momčilu Moci Vukotiću. Majice su nosili i igrači Novog Pazara, kao i sudije. Usledio je i minut ćutanja pre početka meča.