Fudbaleri Španije prošli su u polufinale Evropskog prvenstva nakon što su savladali domaćina Nemačku posle produžetaka sa 2:1. Jedna situacija obeležila je utakmicu.

U 106. minutu, lopta je pogodila Španca Marka Kukurelju u ruku nakon što je šutirao Džamal Musijala. Desilo se to u kaznenom prostoru Španije.

Sudija Entoni Tejlor nije ni pomišljao da pokaže na belu tačku. Nije se ni konsultovao sa VAR sobom.

Dva su razloga za to.

Niklas Filkrug je prethodno igrao rukom, nakon čega se nastavio napad. To se na prvi mah nije videlo, ali se na slikama sa društvenih mreže koje su se naknadno pojavile jasno vidi.

Takođe, Kukurelja je držao ruku u dozvoljenom položaju, odnosno ruka je bila spuštena i nije činila telo neprirodno većim, što je jedan od razloga zašto nije bilo jedanaesterca.

Španija je prošla dalje golom Mikela Merina u 119. minutu nakon 1:1 posle 90 minuta.

Nemci su uveli utakmicu u produžetak golom Florijan Virca u 89. minutu. Prvi gol za Špance postigao je Dani Olmo u 51. minutu.

Španija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Portugala i Francuske.