Fudbaleri Partizana remizirali su 1:1 u prijateljskom meču protiv Lokomotive iz Moskve, gol za crno-bele postigao je Mateuš Saldanja u 30. minutu, dok je ruski tim izjednačio u poslednjem napadu u 93. minutu pošto je Bojan Kovačević postigao autogol.

Crno-beli su sjajno odigrali treću prijateljsku utakmicu na Bratskom Kupu u Rusiji, posle duela sa Dinamom i CSKA.

Trener Partizana, Aleksandar Stanojević, nije bio zadovoljan izdanjem protiv CSKA (0:3), te je napravio šest promena u prvih 11.

To se ispostavilo kao dobra odluka jer su crno-belih odigrali najbolji meč tokom pripremnog perioda.

Saldanja je dao prvi i jedini gol za Partizan. Igrao se 29. minut kada je sa desne strane izveden aut, lopta je došla do Brazilca koji je levom nogom u padu zatresao mrežu domaćina.

Partizan je čuvao svoju mrežu sve do 93. minuta kada je Kovačevič posle centaršuta domaćina nespretno ubacio loptu u mrežu crno-belih.

Partizan čeka početak Superlige 20. jula i meč sa Dinamom iz Kijeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona 23. jula na samom startu sezone.

Prenos meča bili ste u prilici da pratite preko lajvstrima ispod teksta.

Lokomotiva Moskva – Partizan 1:1 (0:1)

(Kovačević ag 93 – Saldanja 30)

Lokomotiva Moskva: Mitroškin, Tiknizan, Fason, Amsi, Nenahov, Silvinov, Barinov, Rakov, Batrakov, Pinaev, Vorobaev

Partizan: Jovanović, Filipović, Marković, Antić, Arijaga, Zahid, Goh, Kalulu, Saldanja, Trifunović