Žoze Murinjo, čuveni trener, progovorio je o najbolnijem porazu koji je doživeo u karijeri.

Bilo je to dok je predvodio Real Madrid protiv Bajerna u polufinalu Lige šampiona 2012. godine.

Tada je za „kraljevski klub“ igrao i Kristijano Ronaldo.

Mario Gomez je u 90. minutu doneo pobedu Bajernu u prvoj utakmici rezultatom 2:1 u Nemačkoj. Usledio je revanš. Ronaldo je sa dva gola, u šestom i 14. minutu doneo prednost Realu. Smanjio je Frank Riberi u 27. minutu sa bele tačke. Više nije bilo golova, a kako se drugi meč završio identičnim rezultatom kao i prvi, odnosno pobedom domaćina od 2:1, otišlo se u produžetke, a potom i penale.

Ronaldo je promašio penal, potom i Kaka, a Bastijan Švajnštajnger je golom u petoj seriji doneo Bajernu prolaz u finale. Kasnije je Čelsi postao prvak Evrope trijumfom nad bavarskom ekipom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Murinjo je otkrio da je tada prvi put plakao.

„Plakao sam nakon poraza od Bajerna kad sam došao kući, to je bio jedini put da sam to učinio“, rekao je Murinjo za „Prime Vide“.

Ubrzo je dobio poziv i Horhea Mendeša, menadžera Kristijana Ronalda.

„Kasnije sam primio poziv od Horhea Mendeša: ‘Učini mi uslugu: idi do Kristijana jer je mrtav.’ Odgovorio sam mu: ‘I ja sam mrtav'“, ispričao je Murinjo, a potom dodao:

„Ali uradio sam to, spremio sam se, bez suza i otišao do Kristijana. Obojica smo bili uništeni“, kazao je Murinjo.