Srpski reprezentativac Jan Karlo Simić upisao se u strelce u dresu Anderlehta u belgijskom prvenstvu.

Momak koji je dobio „prekomandu“ iz Milana u Anderleht ovog leta za tri miliona evra, pokazao se u Belgiji.

Anderleht je u nedelju u Župile ligi pobedio ekipu Standarda iz Liježa sa 3:0 u meču 10. kola.

Simić je bio strelac prvog pogotka u devetom minutu, kad je posle kornera strpljivo sačekao u kaznenom prostoru rivala i onda sa desetak metara posle kombinacije saigrača sačekao centaršut Jarija Veršerena.

I sam Veršeren je bio u prilici da postigne pogodak u 65. minutu, ali je njegov poništen zbog ofsajda.

U međuvremenu je Kasper Dolberg duplirao prednost u 30, minutu, a konačan rezultat postavio je Anders Drejer u drugom minutu sudijske nadoknade.

Anderleht je ovom pobedom pobegao upravo Standardu i bar malo se primakao vodećem triju u šampionatu.

Simić je pomogao ekipi da se nađe na deobi trećeg mesta sa Gentom (po 17 bodova), dok drugoplasirani Antverpen ima 19, a prvoplasirani Genk ima 22 boda.

Simić je i na ovom okupljanju Srbije u Ligi nacija dobio poziv selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija. Srbija najpre igra protiv Švajcarske u Leskovcu 12. oktobra, a onda tri dana kasnije ide na megdan Španiji.

BONUS VIDEO: Mišel Olise postiže treći gol za Bajern u Frankfurtu